Warsztaty ceramiczne w pracowni

Warsztaty ceramiczne to kreatywna zabawa z naturalnym materiałem jakim jest glina. Na zajęciach dzieci zapoznają się z gliną, jej pochodzeniem i zastosowaniem w codziennym życiu. Uczestnicy samodzielnie wykonują prace. Są to małe rzeźby zwierząt, naczynia, kwiaty, realizacje własnych pomysłów , ozdoby świąteczne i prace okazjonalne.

Uczestnicy zajęć i duzi i mali wkładają w swoje prace mnóstwo emocji i zaangażowania. W trakcie lepienia wyzwalają się ogromne pokłady kreatywności, kształtuje się wyobraźnia. Dzięki tworzeniu w glinie przełamywane są bariery typu „ nie mogę, nie potrafię, nie umiem, nie dam rady. Praca z gliną powoduje poprawę koncentracji, sprzyja wyciszeniu i bardzo relaksuje. W trakcie pracy nad przedmiotem z gliny pracują mocno ręce a szczególnie dłonie i palce , co pozytywnie wpływa na sprawność rąk.

Tworzenie w glinie jest bardzo radosnym czasem. Po zakończeniu warsztatów prace staja się własnością ich twórców.
Istnieje możliwość wypalenia prac w piecu do wypalania ceramiki.

 

Praca z gliną to świetna, kreatywna zabawa i relaks. Pozwala zmaterializować i zobrazować marzenia, wyrazić emocje, podnosi poczucie własnej wartości. Formowanie gliny to czysta kreatywność. Podczas warsztatów ceramicznych, dzięki wskazówkom prowadzącej można, w niezwykłej atmosferze, stworzyć własne dzieło sztuki.

Pani Glina

Pracownia zapewniana warsztatach materiały: glina naturalna, narzędzia pomocnicze, podkładki

Prace są wypalane w piecu do wypalania ceramiki

Korzystając z tej oferty uczestnicy zyskują rzadką okazję odwiedzenia pracowni ceramicznej, poczucie klimatu takiego miejsca, zobaczenia całego procesu tworzenia przedmiotów ceramicznych, może zobaczyć piec ceramiczny i więcej dowiedzieć się o procesie wypalania prac z gliny.

W przypadku zainteresowania tą ofertą proszę o kontakt telefoniczny.

Warunki współpracy ustalane są indywidualnie.

Zapraszam do kontaktu.

 

.

Wiek uczestników od 5 lat

Max. Liczba uczestników w grupie 25 osób

Istnieje możliwość realizacji warsztatów w kilku grupach pod rząd.

Czas zajęć wynosi od 45-60 min.

Placówki: przedszkola, szkoły, biblioteki, domy kultury, świetlice i inne

Cena: ostateczna cena uzależniona jest od ilości uczestników, ilości grup.

Istnieje możliwość prowadzenia warsztatów ceramicznych w sposób cykliczny np.: 1 x w tygodniu, 2 x w miesiącu, 1 x w miesiącu lub okazjonalnie w zależności od potrze.

Facebook
Instagram